بطری پت در تبریز در دست کودک کار آینده وی را دگرگون کرد

رزین PET به استثنای رزین PET درجه نساجی عمدتاً برای ساخت بطری پت در تبریز استفاده می شود تخمین زده می شود که 96-97٪ از رزین PET برای ساخت بطری برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.

بقیه برای تولید ورق ها، تسمه ها، مستربچ ها، تک رشته ها قالب گیری تزریقی استفاده می شود.

حتی در کاربردهای بطری، زیر مجموعه های مختلفی بر اساس استفاده نهایی وجود دارد جدول زیر به تفکیک کاربردهای نهایی بطری های PET اشاره می کند.

همچنین زمان تخمینی که طول می کشد تا یک بطری PET پس از پر شدن با مایعات به جریان ضایعات برسد، داده شده است می توان این زمان را از کارخانه به زباله دان یا مدت زمانی که برای یک بطری PET معمولی برای یک بطری PET طول می کشد نامید.

برنامه ای برای رسیدن به مصرف کننده خود و برای مصرف کننده برای دور انداختن بطری در جریان زباله بر اساس ورودی های کارشناسان مختلف صنعت، جمع آوری شده در سال 2016

بطری

این جدول به تخمین زمانی کمک می کند که مقدار معینی از PET، پس از تولید، قبل از دور انداختن در «سیستم» صرف شود.

به عنوان مثال، ما (از بخش تولید، مصرف) می دانیم که در سال 15-2014، 710-730 کیلو تن PET برای مصرف داخلی مصرف شد.

چقدر طول کشید تا این PET (به طور متوسط) مصرف شود و بخشی از جریان زباله جامد شود با انجام یک محاسبه میانگین وزنی بر اساس مقادیر استفاده شده در هر برنامه و زمان «جریان کارخانه به زباله»، می توان نتیجه گرفت که PET یک بار تولید شده به طور متوسط 12-13 ماه برای رسیدن به جریان زباله هزینه می کند.

بار دیگر این واقعیت را در نظر نمی گیرد که، به ویژه در اینیدا، اشکال مختلفی از استفاده مجدد از بطری های PET وجود دارد.

به عنوان مثال، هنگامی که شخصی یک بطری آب معدنی می‌خرد، حداقل برای چند روز تا چند هفته (گاهی بیشتر) برای کاربردهای مختلف (بداهه) از آن استفاده می‌شود این باعث افزایش زمان لازم برای بطری PET می‌شود به جریان زباله برسد.

تسمه ها: تسمه های PET در بسته بندی، عدل بندی و برای کاربردهای مختلف در صنعت استفاده می شود درصد کمی از PET تولید شده صرف ساخت این تسمه ها می شود.

تسمه های PET جایگزین مناسبی برای سیم های فلزی و سایر وسایل کمکی بسته بندی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.