خانم جوانی با سیم کابل آلومینیومی میز متحرک ساخت

سیم کابل آلومینیومی اصطلاحاتی هستند که اغلب در زمینه برق و ارتباطات استفاده می شود اما، مردم تمایل دارند در مورد هر دو اصطلاح گیج شوند زیرا به نظر شبیه هستند اما در واقع کاملاً متفاوت هستند و در این مقاله به شما توضیح مختصری در مورد تفاوت سیم و کابل می دهیم.

تفاوت اصلی بین سیم و کابل این است که یک سیم یک هادی منفرد است در حالی که یک کابل گروهی از هادی ها است.

اگرچه، این هادی ها از یک ماده معمولی – مس یا آلومینیوم ساخته شده اند. معمولا سیم ها برهنه و پیچ خورده هستند.

اما برخی از سیم ها با لایه نازک PVC پوشیده شده اند و در مورد کابل ها به صورت موازی اجرا می شوند و به هم می پیچند یا به هم متصل می شوند تا یک کیس واحد را تشکیل دهند به منظور ایمنی، یک غلاف داخلی و خارجی ساخته شده است.

سیم

یک سیم با قطر اندازه گیری می شود. با توجه به قطر سیم، با یک عدد گیج اندازه گیری می شود هرچه عدد گیج کوچکتر باشد، سیم ضخیم تر است. گیج کاملی که در مصارف مسکونی استفاده می شود 10 و 20 است.

اما به خاطر داشته باشید که سیم های بزرگ جریان بیشتری دارند و می توانند با سوزاندن فیوز به لوازم خانگی آسیب برسانند.

یک کابل شامل یک سیم داغ حامل جریان، یک سیم خنثی برای تکمیل حلقه و یک سیم زمین نیز می باشد یک کابل بر اساس تعداد کل سیم هایی که از آنها تشکیل شده و گیج آنها طبقه بندی می شود.

سیم برای حمل الکتریسیته، تحمل بارهای مکانیکی، انتقال سیگنال های مخابراتی، گرمایش جواهرات، لباس، خودرو یا هر قطعه صنعتی مانند پین، لامپ و سوزن استفاده می شود.

یک سیم جامد یک هادی دارد و یا عایق یا لخت است و معمولاً توسط یک غلاف رنگی محافظت می شود این سیم مقاومت کمتری دارد و بهتر است در فرکانس های بالاتر استفاده شود.

یک سیم استاندارد شامل بسیاری از رشته های سیم نازک است که به هم پیچیده شده اند این سیم ها در جایی استفاده می شوند که انعطاف پذیری لازم باشد، سیم استاندارد را می توان در مدت زمان طولانی استفاده کرد.

به طور نسبی، سیم استاندارد دارای سطح مقطع بزرگتری نسبت به سیم جامد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.