روغن زیتون موجب مرگ موش ها می شود

روغن زیتون چربی مایع یا روغن طبیعی است که از فشار دادن زیتون کامل به دست می آید میوه، از درختی بومی مدیترانه، طعم منحصر به فردی دارد که به کشور مبدا آن بستگی دارد برخی ملایم، برخی دیگر فلفلی یا حتی تلخ.

تکنیک‌های فرآوری منجر به تولید روغن‌های زیتون با درجه‌های مختلف می‌شود، چه تصفیه‌شده و چه تصفیه نشده روغن های تصفیه نشده خالص و تصفیه نشده هستند، به این معنی که در فرآیند استخراج از حرارت یا مواد شیمیایی استفاده نشده است.

این روغن خالص تر با طعم قوی تر تولید می کند روغن های تصفیه شده برای از بین بردن هرگونه عیب و نقص درمان شده اند و معمولاً رنگ روشن تر و طعم ملایم تر دارند.

روغن زیتون فوق بکر یک روغن تصفیه نشده است که از اولین پرس «بکر» میوه تهیه می شود در فرآیند استخراج از حرارت استفاده نمی شود و ترکیبات گیاهی مفیدی به نام پلی فنول ها را حفظ می کند.

روغن

با بالاترین کیفیت در نظر گرفته می شود، می توانید انتظار داشته باشید که برای EVOO هزینه بیشتری بپردازید همچنین طعم قوی تری دارد و رنگ آن تیره تر است.

روغن‌های زیتون معمولی یا سبک معمولاً ترکیبی از روغن‌های پرس سرد و تصفیه شده هستند.

روغن زیتون یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است و تحقیقات زیادی انجام شده است که فواید آن را برای سلامت قلب نشان می دهد.

این شامل توانایی آن در کاهش فشار خون و بهبود سطح کلسترول است که هر دو به کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کنند.

یک بررسی بزرگ از این مطالعات نشان داد که چگونه روغن زیتون تنها منبع چربی تک غیراشباع است که با کاهش خطر ابتلا به سکته و بیماری قلبی مرتبط است.

تصور می شود که التهاب یکی از محرک های اصلی برخی از مزمن ترین مشکلات سلامتی ما از جمله آلزایمر و دیابت نوع 2 باشد.

تحقیقاتی که به بررسی نقش آنتی اکسیدان ها و اثر ضد التهابی آنها از جمله اسید اولئیک موجود در روغن زیتون می پردازد، کشف کرده است که این مواد در کاهش التهاب و نشانگر التهاب، معروف به پروتئین واکنشی  نقش دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.