روغن سیاه دانه شفای کردستان سبب افزایش قدرت تولید عسل در زنبور می شود

روغن سیاه دانه شفای کردستان دارای طعمی قوی است که کمی تلخ و تند است اغلب با زیره یا پونه کوهی مقایسه می شود در نتیجه، اگر روغن سیاه دانه را به صورت مایع مصرف می کنید، ممکن است بخواهید آن را با یک ماده با طعم قوی دیگر مانند عسل یا آب لیمو مخلوط کنید.

هنگامی که در مقادیر کم برای پخت و پز استفاده می شود، روغن سیاه دانه احتمالا برای اکثر مردم بی خطر است با این حال، تحقیقات محدودی در مورد ایمنی طولانی مدت مصرف دوزهای بزرگتر برای اهداف درمانی وجود دارد.

به طور کلی، استفاده کوتاه مدت از 3 ماه یا کمتر با عوارض جانبی جدی مرتبط نیست. با این حال، در یک مطالعه، مصرف 1 قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) روغن سیاه دانه در روز به مدت 8 هفته باعث تهوع و نفخ در برخی از شرکت کنندگان شد.

روغن

یک نگرانی بالقوه این است که روغن سیاه دانه ممکن است با داروهایی که از طریق مسیر سیتوکروم P450 پردازش می شوند، تداخل داشته باشد

داروهای رایجی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند عبارتند از وارفارین (کومادین) و مسدودکننده های بتا مانند متوپرولول لوپرسور.

همچنین این نگرانی وجود دارد که مصرف بیش از حد روغن سیاه دانه می تواند به کلیه های شما آسیب برساند در یک مورد گزارش شده، زنی مبتلا به دیابت نوع 2 به دلیل نارسایی حاد کلیه پس از مصرف روزانه 2 تا 2.5 گرم کپسول سیاه دانه به مدت 6 روز در بیمارستان بستری شد.

با این حال، مطالعات دیگر اثرات منفی بر سلامت کلیه نشان نداده اند. در واقع، برخی از مطالعات حتی نشان داده اند که روغن سیاه دانه اثر محافظتی بر عملکرد کلیه دارد.

اگر در حال حاضر مشکل کلیوی دارید، توصیه می شود قبل از مصرف روغن سیاه دانه با پزشک خود صحبت کنید.

در نهایت، به دلیل تحقیقات محدود، زنان باردار یا شیرده باید از استفاده از روغن سیاه دانه به جز در مقادیر کم به عنوان طعم دهنده برای غذا اجتناب کنند.

به طور کلی، تحقیقات بیشتری در مورد ایمنی روغن سیاه دانه در انسان، به ویژه برای مدت طولانی، مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.