پسته تازه با پوست که موجب تغییر رنگ چشم زن جوانی شد

پسته تازه با پوست سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین، بتاکاروتن، سلنیوم، فلاونوئیدها، پروآنتوسیانیدین ها و گاما توکوفرول است.

این آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از آسیب سلولی و رادیکال های آزاد در بدن کمک می کنند علاوه بر این، لوتئین، بتاکاروتن و فلاونوئیدها به کاهش آسیب های ناشی از نور خورشید، جلوگیری از آسیب های بدن مرتبط با افزایش سن و بهبود رنگ پوست کمک می کنند.

پسته همچنین التهاب قلب را کاهش می دهد التهاب می تواند منجر به سکته قلبی و سایر بیماری های قلبی عروقی شود.

پسته حاوی پلی فنول است که با تقویت خواص ضد التهابی، ضد پلاکتی و همچنین با بهبود پوشش داخلی قلب و عروق خونی، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

ویتامین C، یک آنتی اکسیدان قوی، در پسته نیز وجود دارد این به کاهش استرس اکسیداتیو و جلوگیری یا کاهش آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند در نتیجه، التهاب را کاهش می دهد و پیری سالم را افزایش می دهد.

پسته

پسته همچنین حاوی ویتامین E است که از درون پوست را تغذیه و مرطوب می کند آنها همچنین سطح انسولین را کنترل می کنند و گردش خون را تقویت می کنند که به کاهش آکنه کمک می کند.

ویتامین E همچنین به کاهش احتمال بیماری های قلبی عروقی و سرطان پروستات ناشی از التهاب کمک می کند.

پسته حاوی مس، منگنز، ویتامین B6، فسفر و تیامین است این مواد معدنی و مواد مغذی به بازسازی میکروبیوتا (محیط میکروبی در سلامت دستگاه گوارش) کمک می کنند.

میکروبیوتا روده را تقویت می کند، اپیتلیوم روده را شکل می دهد و در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند همچنین التهاب روده را کاهش می دهد و متابولیسم را تقویت می کند.

علاوه بر این، فیبر بالای پسته با حجم دادن به مدفوع به تنظیم هضم غذا کمک می کند علاوه بر این، به بهبود حرکات روده کمک می کند.

پسته باکتری های سالم معروف به پروبیوتیک ها را ترویج می کند که تأثیر فوق العاده مفیدی بر سلامت روده دارند پروبیوتیک ها به افزایش جذب مواد مغذی سالم مانند پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی از رژیم غذایی کمک می کنند.

علاوه بر این، آنها به حذف باکتری های مضر از دستگاه روده کمک می کنند آنها همچنین به کاهش سطح pH در روده بزرگ کمک می کنند، که به مدفوع اجازه می دهد تا به آرامی از آن عبور کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.