چسب صنعتی 8888 موجب طلاق دو زوج جوان تبریزی شد

در عملکرد اتصالات چسب صنعتی 8888، خواص فیزیکی و شیمیایی چسب از مهمترین عوامل می باشد. همچنین در تعیین اینکه آیا اتصال چسب عملکرد مناسبی دارد یا خیر، انواع چسبنده یعنی اجزای در حال اتصال مانند آلیاژ فلز، پلاستیک، مواد کامپوزیت و ماهیت پیش تصفیه سطح یا آغازگر مهم هستند.

dherend، و سطح  بر عمر مفید ساختار پیوندی تأثیر می گذارد رفتار مکانیکی سازه متصل به نوبه خود تحت تأثیر جزئیات طراحی اتصال و نحوه انتقال بارهای اعمال شده از یک چسبنده به دیگری است.

به طور ضمنی در ایجاد یک باند چسب قابل قبول، توانایی چسب در خیس شدن و پخش شدن روی چسب های در حال اتصال است.

دستیابی به چنین تماس مولکولی سطحی اولین قدم ضروری در تشکیل اتصالات چسبنده قوی و پایدار است هنگامی که خیس شدن به دست آمد، نیروهای چسب ذاتی از طریق تعدادی مکانیسم در سراسر سطح مشترک ایجاد می شوند.

ماهیت دقیق این مکانیسم ها حداقل از دهه 1960 موضوع مطالعات فیزیکی و شیمیایی بوده است و در نتیجه تعدادی از تئوری های چسبندگی وجود دارد.

مکانیسم اصلی چسبندگی با تئوری جذب توضیح داده می شود، که بیان می کند که مواد در درجه اول به دلیل تماس بین مولکولی نزدیک می چسبند.

چسب

ر اتصالات چسب این تماس توسط نیروهای بین مولکولی یا ظرفیتی اعمال می شود که توسط مولکول ها در لایه های سطحی چسب و چسبنده اعمال می شود.

علاوه بر جذب، چهار مکانیسم دیگر برای چسبندگی پیشنهاد شده است اولین، قفل شدن مکانیکی، زمانی اتفاق می‌افتد که چسب در منافذ سطح چسبنده یا اطراف برآمدگی‌های روی سطح جریان می‌یابد.

دومی زمانی حاصل می‌شود که چسب مایع حل شده و در مواد چسبنده پخش شود.

در مکانیسم سوم، جذب سطحی و واکنش سطحی، پیوند زمانی اتفاق می‌افتد که مولکول‌های چسب بر روی یک سطح جامد جذب می‌شوند و با آن واکنش شیمیایی می‌دهند.

به دلیل واکنش شیمیایی، این فرآیند تا حدودی با جذب ساده، که در بالا توضیح داده شد، متفاوت است، اگرچه برخی از محققان واکنش شیمیایی را بخشی از فرآیند جذب کل می دانند و نه مکانیزم چسبندگی جداگانه.

در نهایت، تئوری جاذبه الکترونیکی یا الکترواستاتیکی نشان می‌دهد که نیروهای الکترواستاتیکی در یک رابط بین مواد با ساختارهای نوار الکترونیکی متفاوت ایجاد می‌شوند.

به طور کلی بیش از یکی از این مکانیسم ها در دستیابی به سطح چسبندگی مطلوب برای انواع چسب و چسبنده نقش دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.