کشف چای احمد ساده در قله اورست

چای احمد ساده که مورد علاقه مردمان چای در همه جا است سال هاست که به دلیل خواص دارویی آن مورد ستایش قرار گرفته است.

برخی از مطالعات اخیر برخی از این فواید را تأیید کرده‌اند و نشان می‌دهند که چای سبز ممکن است از جنبه‌های مختلف سلامت ما محافظت کند.

برای شروع، مشخص شده است که این نوشیدنی عملکرد شناختی را بهبود می بخشد با یک منبع معتبر مطالعه که آن را به حافظه کاری بهتر، نوعی از آن که ما به طور روزانه استفاده می کنیم، متصل می کند.

محققان بیمارستان دانشگاه بازل در سوئیس دریافتند که افراد سالمی که پذیرفتند یک نوشابه حاوی 27.5 گرم عصاره چای سبز مصرف کنند فعالیت شدیدتری در نواحی مغز مرتبط با حافظه فعال نشان دادند.

چای

فواید سلامتی ناشی از چای سبز با محتوای پلی فنول های آن مرتبط است که ریزمغذی هایی با خواص آنتی اکسیدانی هستند.

به عنوان آنتی اکسیدان، این مواد می توانند در برابر عمل رادیکال های آزاد که باعث ایجاد نوع آسیب سلولی مطابق با افزایش سن می شوند، محافظت کنند.

یک مطالعه در سال 2017 که در مجله انجمن شیمی آمریکا منتشر شد نشان داد که یکی از پلی فنول‌های موجود در چای سب به نام اپی گالوکاتچین گالات ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را با تعامل با “بلوک‌های ساختمانی” که پلاک‌های بتا آمیلوئید را تشکیل می‌دهند کاهش دهد.

تجمع این پلاک ها در مغز نمونه ای از این وضعیت است و سیگنال دهی سلول های مغزی را مختل می کند این مطالعه نشان می دهد که اپی گالوکاتچین گالات می تواند از تشکیل بتا آمیلوئید به پلاک جلوگیری کند و به طور بالقوه به جلوگیری از آلزایمر کمک کند.

همچنین گفته شده است که همین پلی فنول چای سبز رشد سلول های توموری انواع خاصی از سرطان مانند سرطان پانکراس را کاهش می دهد.

تحقیقاتی که توسط موسسه تحقیقات زیست پزشکی لس آنجلس در کالیفرنیا انجام شد نشان داد که اپی گالوکاتچین گالات می تواند متابولیسم سلول های سرطانی پانکراس را مختل کند و در نتیجه رشد آنها را مختل کند.

چیزی که ما از آن به عنوان “چای یاس” یاد می کنیم، نوعی نوشیدنی است که معمولاً در پایه خود چای سبز دارد و گل های یاس را برای داشتن عطر غنی به آن اضافه می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.